MECLİS BARIŞ PINARI HAREKATI'NA DESTEK BİLDİRGESİ AÇIKLADI

barispinari 111

15 Ekim 2019 - Salı

_________________________________

BARIŞ PINARI HAREKATI'NDA ÜLKEMİZİN VE KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

Ulubey Belediyesi Ekim ayı Meclis toplantısının 2. oturumu gerçekleştirildi. Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Fırat'ın Doğusunda yer alan terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak adına başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek bildirgesi açıklandı. Toplantıda söz alan Başkan İsa Türkcan; "Ulubey Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz."dedi.

 

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HUZUR HAKLARI ÖDENEĞİ MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLANDI

Meclis toplantısında "Belediye Meclis Üyesi Huzur Hakları" ödeneğini Mehmetçik Vakfı'na bağışlama teklifi oybirliği ile kabul edildi. Başkan Türkcan; "Ekim ayı "Belediye Meclis Üyesi Huzur Hakları" ödeneğini Mehmetçik Vakfı'na bağışlama kararı aldık. Ülkemizin zor günlerinde her zaman bir ve beraber olmayı başarmış Yüce Türk Milletini, yenilgiye uğratamayacaklarını, kara propagandalarla devletimizi güçsüz düşüremeyeceklerini tüm dünyaya haykırıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin."dedi.

___________________________________________________________________________________________

"BARIŞ PINARI HAREKATI'NA DESTEK BİLDİRGESİDİR"

Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.